Kontrowersyjne wytyczne dla anglikańskich szkół sponsorowała gejowska organizacja

Grupa Stonewall, znana szerzej jako organizacja gejowska, finansowała dokument określający traktowanie dzieci, które chciałyby „zmienić płeć”, obowiązujący w anglikańskich szkołach. Jak się okazuje wytyczne Kościoła Anglii są bardziej kontrowersyjne, niż te pochodzące z Ministerstwa Edukacji w tym kraju.

„Doceniać wszystkie dzieci Boże” – to tytuł dokumentu, który obowiązuje w 4,6 tys. szkół należących do Kościoła Anglii. Wynika z niego, że „dzieci już w wieku 5 lat mogą być transpłciowe”, a uczniowie podstawówek powinni mieć „swobodę odkrywania tego, kim mogliby być, bez osądzania i szyderstw”. Według informacji, jakie przekazał dziennik „The Telegraph”, powstanie dokumentu sfinansowała częściowo gejowska organizacja Stonewall. Stowarzyszenie wyłożyło pieniądze na wydaną w 2017 r. drugą wersję dokumentu oraz na wersję trzecią, która ukazała się w 2019 r. Ostatnia obowiązuje do dziś.

Organizacja gejowska przekazała anglikanom pieniądze zaraz po tym, jak sama otrzymała państwowy grant. Doniesienie potwierdził Jonathan Frost, biskup Portsmouth. Wyjaśnił również, że to nie organizacja Stonewall pisała wytyczne, ale jedynie je sfinansowała.

Jest to tym bardziej kontrowersyjny dokument, ponieważ w grudniu zeszłego roku resort edukacji wydał zalecenie, by w publicznych szkołach do dzieci zwracano się zgodnie z ich „biologiczną płcią”. Według ministerstwa „zmiana płci” przez ucznia nie jest możliwa.

Dokument Kościoła Anglii jest już wprowadzony w życie. W zeszłym miesiącu doszło bowiem do skandalu, kiedy to do anglikańskiej szkoły przyjęto czteroletniego chłopca jako dziewczynkę. Dodatkowo ukryto jego prawdziwą płeć przed pozostałymi uczniami.

Trzeba pamiętać, że w Kościele anglikańskim trwa spór na temat podejścia do homoseksualizmu. Trzy izby (izba świeckich, duchownych i biskupów) na synodzie w 2023 roku opowiedziały się za „próbnym” błogosławieniem par jednopłciowych do 2025 r.

telegraph.co.uk/opoka.org.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl