FOT. UM WARSZAWY

Kontrola bezpieczeństwa w warszawskim transporcie publicznym

Politycy PiS-u kontrolują stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego po ubiegłotygodniowym wypadku jednego z autobusów. Poseł Paweł Lisiecki i Agnieszka Soin odebrali już część dokumentacji którą zamierzają przeanalizować. Czekają też na odpowiedź ze strony ZTM na swoje pytania.

Kontrola polityków PiS-u rozpoczęła się w środę. Dotyczy przede wszystkim kwestii bezpieczeństwa – tłumaczył poseł Paweł Lisiecki.

– Tego, czy w warszawskiej komunikacji miejskiej można mówić o tym, że jest ona bezpieczna, czy też są pewnego rodzaju problemy, wynikające z braku przestrzegania procedur. Z tego, że na przykład przedłużany jest czas pracy kierowców. My zadaliśmy konkretne pytania. Na część pytań jeszcze nie dostaliśmy odpowiedzi, ale zarząd transportu miejskiego powiedział, że w przyszłym tygodniu dostaniemy odpowiedzi na niektóre z nich – wyjaśnił poseł.

Poseł Agnieszka Soin poinformowała o licznych telefonach od pracowników ZTM z informacjami o nieprawidłowościach w firmie. Zapowiedziała wnioski do odpowiednich organów w celu wyjaśnienia zgłoszeń.

W ubiegły czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Jedna osoba zmarła a 17 zostało rannych. Kierowca był pod wpływem amfetaminy.

RIRM

drukuj