fot. https://pixabay.com

Kolumbia: 49 osób zginęło w zamieszkach w więzieniu

49 więźniów zginęło podczas nocnych zamieszek w więzieniu w mieście Tulua w południowo-zachodniej części Kolumbii – poinformowała we wtorek agencja Reutera.

„To tragiczne i katastrofalne wydarzenie” – powiedział generał Tito Castellanos, szef kolumbijskiej agencji więziennictwa, cytowany przez agencję Reutera i dodał, że kolejne 30 osób odniosło rany.

Władze Kolumbii zapowiedziały zwolnienie tysięcy więźniów w związku z epidemią koronawirusa po tym, jak więźniowie wszczęli zamieszki w proteście przeciwko przeludnieniu cel i ciężkim panującym w nich warunkom.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl