fot. twitter.com/terytorialsi

Kolejny atak Onetu na polski karabinek Grot

Marcin Wyrwał i Edyta Żemła przygotowali artykuł ujawniający rzekome wady karabinka Grot. Polska konstrukcja przeszła swój chrzest bojowy na Ukrainie, gdzie jest chwalona zarówno przez żołnierzy ukraińskich, jak i żołnierzy legionu międzynarodowego.

Środowy artykuł Onetu to nie pierwszy atak tego polskojęzycznego portalu na polski karabinek Grot. Już kilka lat temu pojawił się tam artykuł szkalujący polską konstrukcję, która – jak się ostatecznie okazało – posiadała wady typowe dla konstrukcji w tzw. wieku dziecięcym.

Dziennikarz Onetu już straszy pozwami internautów, którzy nie zgadzają się z jego artykułem.

Specjaliści i internauci zwrócili uwagę, że data wypuszczenia artykułu może nie być przypadkowa.

„Timing artykułu też jest wyjątkowy. Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Prezydent Andrzej Duda w Katarze, wczoraj BBN, minister Jacek Siewiera, zapowiedział wsparcie Prezydenta dla eksportu PL uzbrojenia. Dzisiaj artykuł. Przypadek?” – napisał Piotr Małecki z Defence24.

Inny użytkownik Twittera zwrócił uwagę, że artykuł Onetu dziwnym trafem zbiegł się z antypolskimi wypowiedziami niemieckich polityków.

Z kolei Bartłomiej Wypartowicz, założyciel Raportu Wojennego, podkreślił, iż artykuł został napisany pod z góry założoną tezę.

„Na Onecie znowu się coś o grocie Wyrwało. Anonimowe źródła, opinie pod tezę. Wstyd” – wskazał Bartłomiej Wypartowicz na Twitterze.

https://twitter.com/WypartowiczBa/status/1633378482943057923

„Jeżeli Onet znowu odpala się na karabinek GROT to oznaczać może tylko jedno: Gdzieś właśnie trwają negocjacje na duży zakup broni i GROT jest w postępowaniu silną konkurencją dla niemieckiego produktu” – dodał Mateusz Magdziarz.

https://twitter.com/matt_magdziarz/status/1633415753041846273

Jedną z osób, która w lutym tego roku wypowiedziała się na temat Grota, jest izraelski żołnierz ukrywający się na Twitterze pod nazwą Knukli.

„Wiele osób pytało mnie, jak sprawuje się MSBS GROT i mówiło, że wielu ekspertów mówi, że pistolet ma problemy z podawaniem i pękaniem zamka. Nie napotkałem tych problemów ani innych członków mojego zespołu” – napisał żołnierz na Twitterze.

https://twitter.com/11Knuk123/status/1628370618092556288

Tymczasem tekst Marcina Wyrwała i Edyty Żemły został już wykorzystany przez rosyjskie media.

Do artykułu Onetu odniósł się również poseł Paweł Lisiecki.

„Onet znów krytykuje karabinek Grot. Może to oznaczać tylko jedno… Grot jest bardzo dobry” – spuentował polityk na Twitterze.

https://twitter.com/lisieckipawel/status/1633413736835710976

„Frau Żemła i Herr Wyrwał znów nadają” – podsumował Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1633401989525536770

radiomaryja.pl

drukuj