twitter.com/ThompsonAneta

Kolejne protesty przeciwko amerykańskiej Ustawie 447

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje kolejny pochód. Tym razem nie w listopadzie, lecz w maju, i nie z okazji odzyskania niepodległości, lecz w celu jej utrzymania. Inicjatorzy akcji sprzeciwiają się amerykańskiej Ustawie 447 i apelują do Waszyngtonu, aby wycofał się z realizacji szkodliwego prawa.

https://twitter.com/StowMarszN/status/1113720155522183168

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości sprzeciwia się amerykańskiej Ustawie 447, która uprawnia Waszyngton do wspierania żydowskich roszczeń.

– Nie zgadzamy się na to, żeby państwo polskie, państwo, które w trakcie II wojny światowej ucierpiało najbardziej. Państwo, które w trakcie II wojny światowej walczyło na wszystkich frontach świata, które oddało tyle żyć i pokazało tyle heroizmu, walki, bohaterstwa, dzisiaj płaciło za to jakieś wyimaginowane roszczenia – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości.

Jak zapowiedział, już za miesiąc, 11 maja odbędzie się ogólnopolska manifestacja przeciwko szkodliwej ustawie.

– Zapraszamy wszystkich Polaków, którzy nie zgadzają się na roszczenia w stosunku do Polski, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec tej próby grabieży naszego państwa – podkreślał.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości postuluje jednocześnie, aby Stany Zjednoczone wycofały się z realizacji przegłosowanej rok temu ustawy, a polski rząd skutecznie walczył z antypolonizmem.

– Aby polski rząd nie klęczał przed Stanami Zjednoczonymi, żeby polski rząd podjął prawdziwą walkę o prawdę i interes Polski w tej kwestii. Polacy nie chcą płacić tych wyimaginowanych roszczeń diaspory żydowskiej – apelował Tomasz Kalinowski, członek stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Stowarzyszenie Marszu Niepodległości apeluje również o wsparcie dla Polonii.

– Trzeci postulat jest taki, żeby Ministerstwo Spraw Zagranicznych realnie wspierało polską Polonię walczącą w celu uchylenia Ustawy 447, a nie, jak to ma miejsce do tej pory, żeby stało z boku lub wręcz niewystarczająco wspierało – mówił Robert Bąkiewicz.

W ostatnią niedzielę w kilku miastach USA amerykańska Polonia zorganizowała protesty przeciwko szkodliwemu prawu. Manifestacje odbyły się w Nowym Jorku, Chicago, Bostonie, Los Angeles i Filadelfii [zobacz więcej].

TV Trwam News/RIRM

drukuj