fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Kolejne potwierdzenie obecności trotylu w próbkach pochodzących z katastrofy pod Smoleńskiem

Kolejne zagraniczne laboratorium potwierdza trotyl w próbkach pobranych ze Smoleńska. Informuje o tym najnowszy numer tygodnika „Sieci”. Materiały wybuchowe wykryło włoskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów. Trafiły do niego próbki zabezpieczone podczas sekcji zwłok i pochodzące z foteli polskiego tupolewa.

Z badań przeprowadzonych w Rzymie wynika, że są na nich ślady trotylu oraz heksogenu. To potwierdzenie wcześniejszych badań przeprowadzonych w brytyjskim Kent.

Andrzej Melak, który stracił pod Smoleńskiem brata, mówi, że wyniki potwierdzają, że katastrofa samolotu Tu-154M nie była przypadkowa.

– Z badań przeprowadzonych w dwóch zagranicznych ośrodkach mamy podobne wyniki. One zostały przeprowadzone sprawnie i uczciwie. Wyniki potwierdzają, że katastrofa tupolewa nie była przypadkowa. Prawdopodobnie nastąpił wybuch, a uszkodzenie nastąpiło w wyniku działania osób trzecich – zaznaczył Andrzej Melak.

– Wyniki badań zagranicznych instytucji powinny przesądzić o tym, co stało się 10 kwietnia 2010 roku. One powinny być absolutnie wiarygodne i nie powinny budzić niczyjego protestu. Będą przesądzające – dodał.

W najbliższą sobotę minie 11 lat od katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M w Rosji zginęło 96 osób. Wśród nich znaleźli się: prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, wysocy rangą urzędnicy państwowi, dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

– Wydarzenia towarzyszące rocznicy wskazują, że mieliśmy rację o postępowaniu niegodnym polskiego rządu osób, które sprawowały w tym czasie władzę – Donalda Tuska, Ewy Kopacz i innych ministrów. Oddanie całego śledztwa Rosjanom skutkuje tym, że do dziś nie mamy wraku, a także wielu pierwszorzędnych elementów. Zaniechanie polskiego śledztwa, tchórzostwo rządu Tuska, spowodowało obecną sytuację – powiedział Andrzej Melak.

Jak zaznaczył, „rezygnacja ze specjalistów z NATO i Unii Europejskiej, z pomocy międzynarodowej skutkowała tym, co widzieliśmy”.

– Byliśmy petentami w najważniejszym śledztwie dot. śmierci prezydenta i elity współczesnej Polski – generałów NATO, ministrów, posłów czy senatorów i społeczników, którzy jako jedyni stali przy tym, by wyjaśnić Zbrodnię Katyńską. Kapitulanctwo polskich władz reprezentowanych przez premiera Donalda Tuska trudno było sobie wyobrazić w najczarniejszym scenariuszu, a jednak miało miejsce – podkreślił Andrzej Melak.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl