fot. twitter.com/CBAgovPL

Kierownik Oddziału Cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zatrzymany przez CBA

CBA zatrzymało dwie osoby w związku z przyjmowaniem korzyści majątkowych w zamian za przyspieszenie procedury legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. Zatrzymani to Kierownik Oddziału Cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz manager jednej z największych agencji pracy w Polsce.

O szczegółach zatrzymań mówi naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski.

– Podczas śledztwa ustalono, że urzędniczka przyjmowała łapówki w zamian za przyspieszenie procedur pobytu i pracy dla cudzoziemców. Nasi funkcjonariusze stwierdzili, że wzięła ona 80 tys. złotych zakamuflowanej łapówki w postaci opłaty najmu dla jej rodziny – powiedział Temistokles Brodowski.

Nie są to pierwsze czynności w tym śledztwie. W lutym bieżącego roku agenci CBA zatrzymali byłego Kierownika Oddziału Cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Mężczyzna usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w tej instytucji.

RIRM/TV Trwam News

drukuj