„Katolicyzm i opieka zdrowotna matek” – Konferencja w Rzymie

W Instituto Maria SS Bambina w Rzymie odbędzie się dziś X Międzynarodowa Konferencja pt. „Katolicyzm i opieka zdrowotna matek”. Spotkanie będzie trwało do 22 września. 

Podczas spotkania, omawiane będą problemy związane z praktyką w położnictwie oraz opieką matek w świetle nauczania Kościoła katolickiego.

Konferencja została zorganizowana na potrzebę uświadomienia lekarzom i położne tego, czego oczekuje od nich społeczeństwo. Jak zauważono nauka Kościoła w tym zakresie jest nie tylko prawdziwa, ale korzystna dla pacjentów wymagających opieki medycznej. Zwraca ona bowiem uwagę na potrzebę uświadomienie fachowości i odpowiedzialności lekarzy i położnych .

Podczas konferencji podjęta zostanie kwestia docenienia macierzyństwa i jego fundamentalnego znaczenia w dzisiejszym świecie oraz konieczności głębokiego współczucia wobec problemów matek i rodzin, które cierpią, aby począć i wychowywać swoje dzieci.  Jak przypomniano macierzyństwo jest podstawą rozwoju każdego społeczeństwa i każdej wspólnoty.

Jak zaznaczono konferencji towarzyszą trzy ważne wydarzenia: Rok Wiary – świętowanie wydania encykliki „Evangelium vitae”, 50-ta rocznica Soboru Watykańskiego II, 25-ta rocznica wydania Listu Apostolskiego „Mulieris dignitatem”.

PROGRAM KONFERENCJI

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl