opolskie.kas.gov.pl

KAS zlikwidowała nielegalną krajalnię i zabezpieczyła 2,2 t tytoniu

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalną krajalnię tytoniu; podczas kontroli samochodów dostawczych i w magazynie zabezpieczono 2,2 tony tytoniu i suszu tytoniowego – poinformowała we wtorek KAS.

W komunikacie KAS wyjaśniono, że podczas kontroli samochodu dostawczego funkcjonariusze wykryli pół tony pociętego tytoniu do palenia. Kierowca i pasażer samochodu zajmowali się nielegalną obróbką tytoniu w magazynie na terenie Opola.

„Podczas kontroli magazynu zatrzymano kolejnego kierowcę, który z toną suszu tytoniowego podjechał pod magazyn. W magazynie była krajalnia tytoniu, w której zabezpieczono kolejne 700 kg suszu tytoniowego w kartonach, wagę do ważenia i maszynę do cięcia tytoniu” – czytamy w informacji.

Służby celno-skarbowe oceniają, że gdyby towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść prawie 1,5 mln zł.

Dodano, że zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstw karnych skarbowych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl