fot. pixabay.com

Kanada: Zmniejszyła się wartość zamrożonych aktywów rosyjskich – do 122,3 milionów dolarów kanadyjskich

Spadła wartość rosyjskich aktywów zamrożonych w Kanadzie, do 122,3 milionów dolarów kanadyjskich (CAD). Wzrosła wartość zablokowanych transakcji, do ponad 290,7 milionów dolarów kanadyjskich – podała kanadyjska policja federalna w najnowszym komunikacie.

„Za okres od 24 lutego do 9 sierpnia 2022 roku, RCMP (Royal Canadian Mounted Police, policja federalna) podaje, że zamrożone zostały aktywa o łącznej wartości 122 303 625,94 CAD i zostały zablokowane transakcje o łącznej wartości 290 714 849,93 CAD” – napisano w komunikacie.

W porównaniu z danymi z czerwca bieżącego roku, wartość zamrożonych aktywów zmniejszyła się o 0,7 milinów, z ponad 123,03 milionów. Komunikat nie wyjaśnia, czy spadek kwoty zamrożonych aktywów wynika ze zmniejszonej wyceny, czy też na przykład przejęcia aktywów, do czego rząd ma prawo od wejścia w życie w czerwcu 2022 przepisów umożliwiających przejmowanie i sprzedaż rosyjskich aktywów w Kanadzie.

Wartość zablokowanych transakcji, które próbowano przeprowadzić na rosyjskich aktywach w Kanadzie, wzrosła o około 1,6 miliona dolarów kanadyjskich.

Telewizja Global News podała w środę, że Igor Makarow, rosyjski oligarcha, kupił w ubiegłym roku, bez wiedzy nadzoru giełdowego, 21 procent akcji firmy naftowo-gazowej Spartan Delta w Albercie. Igor Makarow jest oskarżany w USA o wypłatę w 1996 roku 28,5 mln USD łapówek Pawłowi Łazarence, ówczesnemu premierowi Ukrainy, skazanemu za pranie pieniędzy w Szwajcarii w 2000 roku.

Oligarcha przejął udziały w kanadyjskiej firmie, dokonując wymiany akcji. Ten typ transakcji, według prawa prowincji Alberta, nie wymaga ujawnienia właściciela akcji. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę Igor Makarow pozbył się części udziałów, kilka dni przed objęciem go sankcjami.

W ubiegłym tygodniu Evraz, firma należąca do objętego kanadyjskimi sankcjami rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza, poinformowała, że zdecydowała się sprzedać swoje północnoamerykańskie aktywa, w tym między innymi kanadyjską stalownię.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl