fot. PAP/EPA

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych

Najpierw debata kandydatów na prezydenta, teraz starcie potencjalnych wiceprezydentów. W Stanach Zjednoczonych trwa kampania wyborcza.

Tym razem nie było zwyczajowego uścisku ręki, ale kandydatów na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych powitano gromkimi brawami. Dzieliły ich trzy metry dystansu i dwie szyby pleksi. Środki ostrożności związane są z dużą zachorowalnością na koronawirusa, z którym mierzy się także prezydent Donald Trump. I to właśnie walkę państwa z epidemią krytykowała kandydatka demokratów na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

– Czy możesz sobie wyobrazić, gdybyście już  28 stycznia, a nie 13 marca, wiedzieli to, co oni wiedzieli? Jak moglibyście się przygotować? Oni wiedzieli, ale to zatuszowali. Prezydent powiedział, że koronawirus to mistyfikacja. Zminimalizowali powagę tego – powiedziała Kamala Harris, kandydatka demokratów na wiceprezydenta USA.

– Zanim było więcej niż pięć przypadków w Stanach Zjednoczonych, prezydent Donald Trump zrobił to, czego nie zrobił żaden inny amerykański prezydent – zawiesił wszelkie podróże z Chin, drugiej co do wielkości gospodarki na świecie. Senator Joe Biden sprzeciwił się temu. Powiedział, że to ksenofobia i histeria – przypomniał Mike Pence, kandydat republikanów na wiceprezydenta USA.

W obliczu epidemii amerykańska gospodarka stanęła przed wieloma wyzwaniami. Zdaniem Harris, obecnie urzędujący prezydent dba jedynie o interesy najbogatszych.

– Joe Biden uważa, że ​​ kondycję i siłę amerykańskiej gospodarki mierzy się na podstawie zdrowia i siły amerykańskiego pracownika i amerykańskich rodzin. Z drugiej strony mamy Donalda Trumpa, który ocenia siłę gospodarki na podstawie tego, jak radzą sobie bogaci, dlatego uchwalił ustawę podatkową, z której korzystają oni i największe korporacje w Ameryce – wskazała Kamala Harris.

Zarzuty te odpierał Mike Pence.

– Utworzyliśmy już 11 milionów 600 tysięcy miejsc pracy, ponieważ mamy prezydenta, który obniżył podatki, uwolnił amerykańską energię, walczył o wolny i uczciwy handel i zabezpieczył cztery biliony dolarów od Kongresu Stanów Zjednoczonych, aby przekazać je na bezpośrednie płatności rodzinom – oponował Mike Pence.

Mike Pence to obecny wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i były gubernator Indiany. Z kolei Kamala Harris to senator partii republikańskiej, były prokurator generalny Kalifornii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl