K. Płażyński: Udostępnimy gdańszczanom 3 tys. mieszkań

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński zapowiedział w środę na konferencji prasowej oddanie 3 tys. mieszkań gdańszczanom do 2024 r. Zaproponował również budowę domów opieki, żłobków i przedszkoli.

Kacper Płażyński ocenił, że zbyt wielu gdańszczan nie może dziś liczyć na pomoc „w najważniejszej życiowej sprawie, jaką jest mieszkanie”, a kolejka po komunalne lokum wciąż jest zbyt długa.

Zapowiedział: „Dlatego do 2024 roku udostępnimy gdańszczanom co najmniej 3 tys. mieszkań”.

– 800 mieszkań uzyskamy dzięki remontom pustostanów, które znajdują się w zasobach miasta, a nie są dziś w żaden sposób wykorzystywane – wyjaśnił polityk.

Wśród kolejnych propozycji dla Gdańska Kacper Płażyński wymienił budowę 10 nowych dziennych domów opieki.

– Coraz więcej mieszkańców Gdańska to seniorzy. Część z nich to osoby samotne, schorowane, wymagające troskliwej opieki. Taką opiekę musi im zapewniać także miasto. Dlatego, w trosce o naszych rodziców, dziadków, sąsiadów i przyjaciół uruchomimy do 2024 roku 10 nowych dziennych domów opieki – podkreślił kandydat na prezydenta Gdańska.

Obiecał również powstanie 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli na terenie Gdańska.

– Gdańsk musi postawić na rodziny. By mogły one dobrze funkcjonować, potrzebne są nowe żłobki i przedszkola dla najmłodszych gdańszczan. Miasto musi w tym obszarze zrobić znacznie więcej niż robi dzisiaj, dlatego do 2024 r. uruchomimy 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli w dzielnicach, gdzie są one najbardziej potrzebne – zaznaczył samorządowiec.

Wśród pozostałych propozycji dla Gdańska kandydat Zjednoczonej Prawicy wymienił: zagospodarowanie 170 ha nowej zieleni miejskiej, budowę Wielkiego Centrum Sportu na Ujeścisku oraz zredukowanie czasu przejazdu z Pętli Łostowicka do Wrzeszcza do 15 min.

– Wszystkie cele, o których dziś mówimy, zostaną zrealizowane w trakcie jednej kadencji, a więc do 2024 roku – stwierdził w środę Kacper Płażyński.

Jak poinformował, każda z przedstawionych propozycji będzie szeroko omawiana w trakcie kampanii wyborczej.

Sfinansowanie proponowanych zadań będzie możliwe dzięki efektywnemu gospodarowaniu środkami gminy a także instrumentom zewnętrznym, a szczególnie znacznie lepszej niż dziś współpracy z rządem, realizującym prospołeczne programy skierowane do samorządów, takie jak Maluch Plus, Senior Plus czy Mieszkanie Plus – powiedział polityk.

Dodał: „Przedstawione dzisiaj propozycje będziemy uzupełniać kolejnymi, dotyczącymi wszystkich istotnych obszarów życia mieszkańców Gdańska. Zależy nam, by kampania wyborcza w Gdańsku była merytoryczna i koncentrowała się wokół zadań, za które odpowiada samorząd. Dyskutując z gdańszczanami o programie przeciwstawimy się populistycznym, zmierzającym do nieustannej politycznej awantury działaniom obecnego prezydenta Gdańska i jego zaplecza w postaci Platformy Obywatelskiej”.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl