fot. PAP/Artur Reszko

K. Karski: Tylko przygotowani, którzy twardo reprezentują wyborców, mogą coś osiągnąć w UE

Tylko ludzie przygotowani, ci, którzy twardo reprezentują interesy swojego kraju, swoich wyborców, mogą coś osiągnąć w Unii Europejskiej – mówił w Białymstoku podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami europejskimi Karol Karski, cytując słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Karol Karski jest liderem listy PiS do Europarlamentu z okręgu Podlasie – Warmia i Mazury.

„Wspominam taką rozmowę z nim z roku 2003, kiedy był jeszcze prezydentem Warszawy – dwa lata później miał zostać prezydentem Polski. Wówczas miało miejsce referendum akcesyjne. Głosowaliśmy w sprawie tego, czy należy przystąpić do Unii Europejskiej. (…) Wtedy zapytałem pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego: >>Jakie jest twoje zdanie w tej sprawie?<<. On powiedział tak: >>Wiesz, Karol, to jest tak, że Polska nie może być w szarej strefie między Niemcami a Rosją. Z tego będzie wynikało wszystko dalsze i nasza stabilność polityczna i gospodarcza, także w powiązaniu z naszym członkostwem w NATO, nasze bezpieczeństwo militarne<<„ – wspominał Karol Karski.

„Dodał też: >>Ale pamiętaj, że jak już znajdziemy się w Unii, to będziemy musieli wszystkiego pilnować. Nikt tam niczego nie da za darmo. Będziemy musieli być zawsze tam, gdzie są podejmowane decyzje, będziemy musieli zabiegać mocno o nasze racje, bo tylko ludzie przygotowani, tylko ci, którzy twardo reprezentują interesy swojego kraju, swoich wyborców, mogą coś tam osiągnąć<<„ – mówił.

Karol Karski powiedział, że te słowa często do niego wracają i są dla niego nie tylko testamentem politycznym b. prezydenta, ale budują jego rozumienie UE i tego, jak powinna wyglądać praca na rzecz Polski i Polaków.

Ocenił, że do realizacji tych zadań dobrze przygotowani są kandydaci PiS w całym regionie.

„Ważne jest, aby do Parlamentu Europejskiego dostała się kompetentna, silna reprezentacja ludzi, którzy będą reprezentowali interes Polski i Polaków, którzy będą reprezentowali interes swoich wyborców i taka jest właśnie proszę państwa drużyna Prawa i Sprawiedliwości” – zapewnił.

„Taka jest też nasza lista wyborcza w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim” – dodał.

Karol Karski złożył podczas białostockiej konwencji życzenia wyznawcom obrządków wschodnich, którzy w niedzielę obchodzą Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

„Chciałbym życzyć, aby zmartwychwstały Zbawiciel pobłogosławił naszej ojczyźnie naszym rodzinom i tej ziemi” – powiedział.

Podziękował też prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, że uczynił go liderem tej listy do Parlamentu Europejskiego zarówno pięć lat temu, jak i teraz.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl