K. Godek o inicjatywie „Zatrzymaj Aborcję”: Ile razy chce się ochrony życia, to po lewej stronie powstaje pisk i wrzask

Do Marszałka Sejmu trafi dziś obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj Aborcję”. Projekt przygotowany przez Fundację „Życie i Rodzina” zabrania zabijania dzieci, u których występuje podejrzenie, że urodzą się niepełnosprawne i chore.

Chodzi o tzw. przesłankę eugeniczną, na podstawie której dokonuje się najwięcej tzw. aborcji w naszym kraju. Jest to jeden z trzech wyjątków w polskim prawie pozwalający na zabicie dziecka. Inicjatorzy ustawy zakładają, że dzięki nowym przepisom możliwe będzie ocalenie ok. 1000 dzieci rocznie.

Kaja Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina podkreśliła, że wszystko leży w rękach Polaków, którzy muszą zawalczyć o życie dzieci nienarodzonych.

– Pamiętajcie państwo, że to zależy tak naprawdę od was. Jeżeli konkretne osoby zbiorą podpisy w swojej rodzinie, w swoim środowisku, w pracy, i te podpisy przyślą, to wszystko się będzie składać na tę wielką liczbę, która później jest składana do Sejmu i to jest później argument do dyskusji nad projektem. Jest potrzeba masowego poparcia dla postulatu ochrony życia dzieci nienarodzonych. Szczególnie tych podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę, bo to głównie to jest przyczyną aborcji w Polsce. My też widzimy, że ile raz chce się poszerzenia ochrony życia, to po lewej stronie powstaje pisk i wrzask. Lewa strona będzie robiła wszystko, żeby przeszkodzić, ale tutaj trzeba spojrzeć na to, co jest realnie dobre. Czy mamy ratować te dzieci, czy zadowalać skrajnie lewicowe organizacje? – mówiła Kaja Godek.  

Jeżeli rejestracja wniosku przebiegnie pomyślnie to najprawdopodobniej we wrześniu ruszy zbiórka podpisów pod projektem ustawy. Aby Sejm rozpoczął nad nim prace, konieczne jest zebranie minimum 100 tys. podpisów popierających przepisy.

Inicjatywę Fundacji Życie i Rodzina poparła Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka, która skupia blisko 40 organizacji pro-life z prawie 20 krajów Starego Kontynentu.

RIRM

drukuj