fot. flickr.com

Jasionka: Zawarto umowy z przedsiębiorcami w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia

W Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce zawarto umowy z przedsiębiorcami w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Ich celem jest m.in. zwiększenie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw. Mowa o firmach działających w ramach ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych.

Chodzi zwłaszcza o firmy, które wdrażają innowacyjne produkty czy usługi – tłumaczył wiceminister Adam Hamryszczak, który reprezentował rząd w uroczystości zawarcia umów.

– Umowy te zostały podpisane w ramach działania 1-3-1 wdrażania innowacji przez MŚP (sektor małych i  średnich przedsiębiorstw) w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Dotyczą przede wszystkim wdrażania innowacji w praktykę biznesową. Inwestycje będą realizowane na terenie większości mniejszych miast, jak np. Sanok, co nasz szczególnie cieszy. To pokazuje, że zrównoważony rozwój, który bardzo mocno został zarysowany w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jest również zaakcentowany poprze inwestycje prywatne, inwestycje polskiego biznesu – zaznaczył wiceminister.

W spotkaniu w Jasionce wzięła także udział Jadwiga Lesisz, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, oraz liczni przedsiębiorcy.

RIRM

drukuj