J. Wiśniewska: Europosłowie zdziwieni nagonką totalnej opozycji na Polskę

Europoseł Jadwiga Wiśniewska w dzisiejszych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja stwierdziła, że posłowie z innych krajów ze zdziwieniem obserwują nagonkę tzw. totalnej opozycji, która donosi na swój własny kraj m.in. na forum Parlamentu Europejskiego. To bardzo przykre – oceniła Polityk.

Jadwiga Wiśniewska zauważyła, że mimo pluralizmu światopoglądowego, wśród posłów innych krajów nie obserwuje się takich „haniebnych” zachowań.

– Posłowie z innych krajów ze zdziwieniem obserwują tę niekończącą się nagonkę na Polskę inspirowaną niestety przez polskich parlamentarzystów. W Parlamencie Europejskim nie obserwuje się takich zachowań posłów z innych krajów. Wiadomo, że są przedstawiciele różnych partii politycznych, mający różny sposób patrzenia na problemy UE, na problemy swoich krajów, ale nie zdarza się, by parlamentarzyści zachowywali się w sposób tak haniebny – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Eurodeputowana dodała, że nawet, jeżeli „są dobre dla Polski raporty czy statystyki, to też wywołuje niechęć przedstawicieli opozycji totalnej”. Jako przykład polityk podała informację z ostatniej minisesji, gdzie dyskutowana była sytuacja kobiet.

– Powoływano się na międzynarodowy raport, który wyraźnie wskazuje, że Polska jest w czołówce państw, jeśli chodzi o najmniejszą różnicę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn – jest ona (różnica – red.) w Polsce na poziomie ok. 7 proc. Inne państwa europejskie mogłyby nam pozazdrościć i zazdroszczą (…), jesteśmy w światowej czwórce, gdzie ta różnica jest tak niewielka. I proszę sobie wyobrazić, że posłanka z Platformy Obywatelskiej zabierając głos powiedziała, że metodologia w tym raporcie, na której oparto to badanie jest niewłaściwa – mówiła eurodeputowana PiS.

Kiedy jakieś dane świadczą dobrze o Polsce, PO nie potrafi się powstrzymać, żeby jednak nie kopnąć, nie uderzyć – dodała polityk.

RIRM

drukuj