Autorstwa Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85024403

J. M. Jackowski o planach J. Gowina: Sz. Hołownia będzie raczej szukał porozumienia taktycznego z PO

Senator PiS Jan Maria Jackowski wątpi, by Szymon Hołownia dołączył do nowego bloku politycznego, który chce budować były wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin, były wicepremier i lider Porozumienia, powiedział w rozmowie z „Super Expressem”, że jeśli opozycja chce odebrać władzę PiS, musi rozpocząć proces jednoczenia się. Jego zdaniem optymalne byłoby powstanie dwóch bloków w centrum polskiej sceny politycznej.

Jeden miałby być skupiony wokół PO. Drugi sytuowałby się na prawo od Platformy i stanowiłby połączenie czterech środowisk – PSL, Porozumienia, konserwatywnych samorządowców oraz formacji Szymona Hołowni.

Jak ocenia senator Jan Maria Jackowski, Jarosław Gowin uświadomił sobie słabość polskiej opozycji i teraz szuka wyjścia z impasu, w jakim znalazł się po opuszczeniu obozu władzy. Zdaniem polityka, plany kreślone przez Jarosława Gowina są mało realistyczne.

– Czy tak się stanie, to jest pieśń przyszłości, bo nic nie wskazuje na to, żeby taki blok realnie mógł w tej chwili powstać, co nie znaczy, że w przyszłości współpraca Pana Premiera Jarosława Gowina ze środowiskami Koalicji Polskiej, czyli PSL i jego koalicjantami będzie się zacieśniać, ale czy uda się do tego projektu pozyskać również Szymona Hołownię? Prawdę powiedziawszy, wątpię. Sądzę, że Szymon Hołownia będzie raczej szukał porozumienia taktycznego z Platformą Obywatelską – mówi Jan Maria Jackowski.

Ludowcy na razie dystansują się od pomysłów szefa Porozumienia. Z kolei Szymon Hołownia zaznacza, że obecnie żadne rozmowy się są prowadzone, jednak żadnego scenariusza nie można wykluczyć.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl