PAP/Jakub Kamiński

J. Kopcińska: Kolejne rozmowy premiera z rolnikami z AGROunii – w ciągu tygodnia

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek z przedstawicielami rolników z AGROunii; zaprosił ich na krótką rozmowę – podkreśliła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Rozmowy mają być kontynuowane w ciągu najbliższego tygodnia.

„Dzisiaj premier spotkał się z przedstawicielami rolników, zaprosił ich na krótką rozmowę. Panowie wymienili uwagi na temat stanu polskiego rolnictwa. Będzie kontynuacja rozmów z przedstawicielami rządu” – powiedziała Joanna Kopcińska dziennikarzom w Jasieńcu k. Grójca.

Rolnicy relacjonowali po spotkaniu, które odbyło się w Jasieńcu, iż premier obiecał im, że spotkanie to odbędzie się w ciągu tygodnia oraz że zostanie mediatorem pomiędzy rolnikami z AGROunii a ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim.

Kopcińska poinformowała też, że premier zobowiąże przedstawicieli rządu do tego, aby w jego imieniu rozmawiali.

„Po rozmowie, jak Państwo widzicie, przedstawiciele rolników rozjechali się do swoich domów, gospodarstw. A faktycznie premier zobowiąże przedstawiciela ministerstwa rolnictwa, ministra rolnictwa do kontynuowania rozmów” – powiedziała rzeczniczka rządu. Jak dodała, w ciągu tygodnia powinno dojść do kolejnego spotkania.

Szef rządu wraz z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim w czwartek po południu w Jasienicy k. Grójca spotkali się z seniorami.

W środę w Warszawie odbył się protest rolników AGROunii. Rolnicy domagają się m.in. nałożenia na sklepy wielkopowierzchniowe obowiązku oferowania do sprzedaży produktów rolno-spożywczych z minimalnym udziałem 51 proc. produktów pochodzenia i produkcji krajowej, graficzne znakowanie produktów rolno-spożywczych flagą kraju pochodzenia, nałożenia na Rosję embarga na sprzedaż do Polski węgla kamiennego – do czasu zniesienia przez ten kraj ograniczeń w eksporcie polskich owoców i warzyw.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl