J. Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną Polaków 

Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało – mówił wczoraj w Łodzi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider partii rządzącej uczestniczył tam w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

– Chciałem wyrazić nadzieję, że to wydarzenie – zgodne podjęcie decyzji, uczestnictwo w akcie odsłonięcia i poświęcenia pomnika podczas Mszy św. – będzie zaczynem czegoś nowego, czegoś, co tak bardzo potrzebujemy, a więc odbudowy wspólnej pamięci. Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało. Musi być pamięcią wspólną naszego narodu, elementem budowy naszej wspólnoty – wspólnoty Polaków – zaznaczył prezes PiS.

Monument z nazwiskami wszystkich ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku został usytuowany na tyłach łódzkiej bazyliki archikatedralnej, w bezpośrednim sąsiedztwie tablicy upamiętniającej ofiary Katynia. [czytaj więcej] 

Inicjatorem upamiętnienia w Łodzi ofiar katastrofy jest były metropolita łódzki, a obecnie metropolita krakowski – ks. abp Marek Jędraszewski.

Uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem pomnika poprzedziła Msza św. w bazylice archikatedralnej. W koncelebrze wziął też udział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

GALERIA
fot. PAP/Grzegorz Michałowski

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl