fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe do R. Petru za nazwanie go „oszustem”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe do posła Ryszard Petru za nazwanie go „oszustem” – dowiedziała się PAP ze źródeł w PiS. Jarosław Kaczyński domaga się opublikowania przez Petru przeprosin na Twitterze. Według źródeł PAP prezes PiS wystosuje kolejne wezwania przedsądowe.

Prezes PiS domaga się przeprosin o treści: „Przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 30 stycznia 2019 r., na portalu Twitter bezprawnie nazwałem pana Jarosława Kaczyńskiego oszustem. Oświadczam, że brak było podstaw do sformułowania takich określeń. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię i godność Jarosława Kaczyńskiego”.

Przeprosiny miałyby zostać opublikowane na profilu Ryszarda Petru na Twitterze, nie później niż dwa dni od dnia otrzymania wezwania. Ponadto prezes PiS domaga się od Ryszarda Petru usunięcia wspomnianego wpisu i zapłaty 10 000 zł na rzecz „Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Swój wpis Petru opatrzył hashtagiem „#TaśmyKaczyńskiego”.

„Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem” – napisał na Twitterze lider partii „Teraz!”.

PAP/RIRM

drukuj