fot. https://twitter.com/Kombatanci/

J. J. Kasprzyk: Żołnierze Niezłomni uratowali Polskę przed staniem się siedemnastą republiką sowiecką

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk, ocenił, że Żołnierze Niezłomni uratowali Polskę przed staniem się siedemnastą republiką sowiecką. Jan Józef Kasprzyk mówił o tym we wtorek w Warszawie podczas spotkania naukowo-historycznego „Żołnierze Niezłomni – życie po życiu”. Była to okazja m.in. do oddania hołdu walczącym w powstaniu antykomunistycznym oraz wręczenia osobom zasłużonym Medali „Pro Bono Poloniae” oraz „Pro Patria”.

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przypomniał, że Żołnierze Niezłomni w latach 1944–1963 stanęli do nierównej walki o wolność Ojczyzny. Dodał, że dzięki ich heroizmowi Polska stała się krajem w pełni suwerennym.

Gdyby nie ich walka, gdyby nie ich determinacja, zapewne Stalin i Sowieci uznaliby, że dużo łatwiej byłoby implementować szaleńcze bolszewickie pomysły, a tymczasem stalibyśmy się krajem w jakimś sensie podbitym i uzależnionym od Związku Sowieckiego. Na szczęście nie staliśmy się siedemnastą republiką sowiecką i ogromna w tym zasługa właśnie Żołnierzy Wyklętych – podkreślił Jan Józef Kasprzyk.

Spotkanie w Warszawie zorganizowano z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na Mokotowie rozstrzelano przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl