fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

J. Gowin ponownie prezesem Porozumienia

Jarosław Gowin został wybrany prezesem Porozumienia na kolejną kadencję. Wyniki głosowania zaprezentowano podczas dzisiejszego kongresu wyborczego partii.

Gratulacje złożył m.in. przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, poseł Krzysztof Sobolewski. Odczytał on także list, jaki na dzisiejszy kongres Porozumienia przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– W jedności siła!  Dziś ta jedność jest nam szczególnie potrzebna, bardziej niż zwykle. Stoimy bowiem w obliczu z jednej strony wielkich wyzwań, a z drugiej strony – wyjątkowych szans. Możemy nie tylko przezwyciężyć ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa, ale także w ciągu 10 lat doścignąć pod kątem zamożności, mierzonej realnym dochodem przypadającym na jednego mieszkańca, najbogatsze państwa Europy Zachodniej – napisał w liście prezes PiS.

Narzędziem do realizacji tego scenariusza – jak podkreślił Jarosław Kaczyński – jest przygotowany program, tzw. Polski Ład. Lider Porozumienia zadeklarował, że jest gotowy do dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy.

– Chcę powiedzieć jasno: w tym parlamencie nie da się zbudować innej stabilnej większości niż Zjednoczona Prawica. I nie da się zbudować stabilnej większości bez Porozumienia. Jesteśmy gotowi kontynuować dobry dla Polski projekt Zjednoczonej Prawicy. To nie my działamy na rzecz jego zniszczenia, ale jeżeli ktoś będzie chciał ten projekt zakończyć, to chcę się zobowiązać wobec Was, że zbuduję inne alternatywne scenariusze i będę w tym skuteczny – zapewniał Jarosław Gowin.

Wczoraj za to odbył się kongres programowy Porozumienia.

TV Trwam News

drukuj