PAP/Marcin Bielecki

J. Brudziński: Wyrównywanie szans na terenach popegeerowskich to jeden z priorytetów PiS

Europoseł Joachim Brudziński podkreślił, że wyrównanie szans na terenach popegeerowskich to jeden z priorytetów Prawa i Sprawiedliwości. Polityk mówił o tym na konferencji „Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu”. W wydarzeniu uczestniczyli też m.in. przedstawiciele rządu oraz samorządowcy.

Europoseł wskazał, że odkąd rządzi Zjednoczona Prawica, zmniejszają się różnice między dużymi ośrodkami miejskimi a gminno-powiatowymi. Mówił, że to wyzwanie moralne i społeczno-polityczne. Joachim Brudziński podkreślił, że PiS chce być przedstawicielem również tych samorządów, które są wykluczane.

To było podstawowe zadanie, jakie sobie postawiliśmy – przywrócić godność byłym pracownikom terenów popegeerowskich. Budowa sieci dróg ekspresowych przebiegających przez byłe miasta wojewódzkie, takie jak np. Koszalin ma wpływ na ściąganie nowych inwestorów, którzy wprowadzają nowe technologie, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na rozwój biznesu, zwłaszcza w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. W kwestii energetyki inwestujemy w farmy wiatrowe na Bałtyku oraz OZE – np. fotowoltaikę. Mieszkańcy wsi będą mogli także skorzystać z dodatkowej efektywności energetycznej dzięki rozbudowie sieci biogazowni oraz bimetanowni – wyjaśnił poseł do PE.

Obecny na konferencji wiceszef MSWiA, Paweł Szefernaker, poinformował natomiast, że spółka PKP rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę budowy nowego dworca kolejowego w Koszalinie.

Wiceminister dodał, że podpisanie umowy na wykonanie inwestycji nastąpi w ciągu najbliższych tygodni, a prace budowlane ruszą za kilku miesięcy. Dworzec ma być gotowy do końca 2024 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl