Izrael zamyka niektóre palestyńskie media na Zachodnim Brzegu

Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły rewizje w lokalach ośmiu palestyńskich redakcji na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu i nakazały zamknięcie kilku spośród nich pod zarzutem nawoływania do przemocy – poinformował izraelski rzecznik wojskowy.

We wtorek „siły bezpieczeństwa przeprowadziły operację w stosunku do agencji medialnych, które rozpowszechniały treści wzywające do przemocy wobec Izraelczyków i miały powiązania z nielegalnymi organizacjami” – podał w środę rzecznik.

Dostarczały one serwisów informacyjnych dla telewizji Al-Aksa i Al-Kuds, związanych z islamistycznymi ruchami Hamas i Al-Jum zbliżonymi do organizacji Islamski Dżihad.

W trakcie rewizji we wspomnianych agencjach aresztowano dwóch podejrzanych o związki z organizacjami terrorystycznymi.

Rewizje przeprowadzono m.in. w siedzibach agencji medialnych TransMedia i PalMedia oraz w siedzibach lokalnych stacji telewizyjnych w Ramallah, Nablusie, Hebronie i Betlejem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl