fot. pixabay.com

Izrael: starcie w pobliżu Jerycha, zginęło kilku Palestyńczyków

Kilku uzbrojonych bojowników palestyńskich zginęło w nocy w starciu z żołnierzami izraelskimi w obozie dla uchodźców Akabat Dżaber w pobliżu Jerycha na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Siły izraelskie prowadziły operację mającą na celu zatrzymanie osób podejrzanych o próbę ataku na restaurację na terenie żydowskiego osiedla.

Dwóch uzbrojonych członków radykalnej palestyńskiej organizacji Hamas podeszło 28 stycznia na osiedlu Wered Jerycho do wejścia do restauracji, w której znajdowało się około 30 osób cywilnych. Zacięcie się broni zapobiegło jednak ofiarom. Zamachowcy zbiegli i ukryli się w obozie dla uchodźców.

W nocy bojownicy palestyńscy otworzyli ogień w kierunku próbujących ich zatrzymać żołnierzy izraelskich i zginęli w starciu – brzmi oświadczenie armii Izraela.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl