fot. PAP/EPA

Izrael: rozpoczęto budowę nowego ogrodzenia na granicy ze Strefą Gazy

Izrael rozpoczął budowę nowego sześciometrowego stalowego ogrodzenia na granicy z palestyńską Strefą Gazy – poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony tego państwa. Ma ono uzupełniać dotychczasowe konstrukcje.

Według premiera Izraela Benjamina Netanjahu ogrodzenie „będzie uniemożliwiało terrorystom z Gazy przedzieranie się na nasze terytorium”.

Do budowy dochodzi na kilka miesięcy po rozpoczętych w ubiegłym roku masowych protestach Palestyńczyków w Strefie Gazy w pobliżu granicy z państwem żydowskim. Od marca 2018 roku blisko 190 z nich zostało zastrzelonych przez izraelskich żołnierzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl