By צילום: איציק אדרי, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9405344

Izrael: partia ministra B. Ganca złożyła wniosek o wcześniejsze wybory do Knesetu

Centrowa partia Beniego Ganca, ministra izraelskiego gabinetu wojennego, złożyła w czwartek wniosek o skrócenie kadencji parlamentu i wcześniejsze wybory do Knesetu – przekazała agencja Reutera.

Nie jest jednak pewne, czy Beni Ganc dysponuje w Knesecie wystarczającym poparciem, by posłowie przegłosowali tę propozycję – zastrzegła agencja.

Wcześniej przedstawił premierowi Benjaminowi Netanjahu ultimatum, domagając się uzgodnienia do 8 czerwca planu na powojenne zarządzanie Strefą Gazy. Zagroził złożeniem rezygnacji, jeżeli taki plan nie zostanie stworzony.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl