fot. pixabay.com

Izrael: dwie osoby ranne w ataku nożownika w Jerozolimie; napastnik został zabity

Izraelski żołnierz i cywil zostali ranni w wyniku ataku nożownika w Jerozolimie Wschodniej. Napastnik został zastrzelony – poinformowała izraelska policja, która nazwała zdarzenie „atakiem terrorystycznym”.

Rannych mężczyzn w wieku ok. 20 lat przewieziono do pobliskiego szpitala – przekazały izraelskie służby medyczne. Jeden z nich odniósł ciężkie obrażenia.

Jeden z rannych mężczyzn jest izraelskim żołnierzem – podało wojsko.

„Żołnierz otrzymał pomoc medyczną na miejscu zdarzenia i został ewakuowany do szpitala w celu dalszego leczenia” – przekazano w oświadczeniu.

Policja na razie nie podała żadnych szczegółów dotyczących napastnika, ale nazwała go „terrorystą”; określeniem tym zwykle nazywa się Palestyńczyków – pisze agencja AP.

Do incydentu doszło w pobliżu dzielnicy Szejch Dżarra w Jerozolimie Wschodniej, gdzie potencjalne eksmisje palestyńskich rodzin wywołały masowe protesty i przyczyniły się do wybuchu 11-dniowego konfliktu zbrojnego między Izraelem a bojownikami ze Strefy Gazy.

Wynegocjowane przy egipskim pośrednictwie zawieszenie broni między Izraelem a radykalną organizacją palestyńską Hamas utrzymuje się czwarty dzień z rzędu. Sekretarz stanu USA Antony Blinken ma odwiedzić region w tym tygodniu w celu przeprowadzenia rozmów z izraelskimi, palestyńskimi, egipskimi i jordańskimi przywódcami.

PAP

drukuj