fot. PAP/EPA

Izrael: armia odzyskała szczątki trzech zakładników uprowadzonych do Strefy Gazy

Podczas nocnej operacji armii izraelskiej w obozie dla uchodźców Dżabalija, położonym na północy Strefy Gazy, odzyskano ciała trzech zakładników – poinformowało wojsko. Cała trójka została zamordowana 7 października 2023 r., po czym organizacja terrorystyczna Hamas zabrała ich zwłoki do Strefy Gazy.  

Ciała odnaleziono w wyniku wspólnej operacji przeprowadzonej przez armię i wywiad, po analizie „precyzyjnych danych wywiadowczych” uzyskanych w ostatnich dniach – przekazał portal Times of Israel.

Według sił zbrojnych ciała całej trójki zostały zabrane z rejonu kibucu Mefallesim, czyli tego samego miejsca, z którego palestyńscy terroryści uprowadzili zwłoki czterech innych zakładników. Ciała tych osób wydobyto w ubiegłym tygodniu z tunelu w Dżabalii.

Hamas wielokrotnie używał zwłok zabitych jako elementu przetargowego. Aktualnie przetrzymuje w Strefie Gazy szczątki dwóch żołnierzy, którzy zginęli w 2014 roku.

Odnalezione przez armię ciała należą do dwóch uczestników festiwalu muzycznego Supernova oraz do mężczyzny, który usiłował dotrzeć do wnuczki przebywającej w jednej z baz u męża – podoficera izraelskich sił zbrojnych.

Prezydent Izraela, Icchak Herzog, podziękował w oświadczeniu żołnierzom i oświadczył, że obowiązkiem izraelskich władz jest sprowadzenie do domu wszystkich zakładników – „żywych i tych, których musimy pochować”. Podczas napaści koalicji organizacji terrorystycznych na Izrael w październiku ubiegłego roku Palestyńczycy uprowadzili do Strefy Gazy ponad 240 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl