fot. pixabay.com

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej: W pełni popieramy społeczne akcje protestu #OtwieraMY Gastronomię Polską i Hotelarstwo Polskie, w szczególności tych przedsiębiorców, którzy zostali wykluczeni albo pominięci w programach pomocowych

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej (IGGP) niniejszym oświadcza, iż w pełni popiera społeczne Akcje protestu #OtwieraMY Gastronomię Polską i Hotelarstwo Polskie, w szczególności tych przedsiębiorców, którzy zostali wykluczeni albo pominięci w programach pomocowych Tarcza PFR 1.0, Tarcza Branżowa 6.0 i Tarcza PFR 2.0. (…) Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej troszczy się o branżę i jej rozwój, dlatego poprzez Pozew Zbiorowy Gastronomii Polskiej będzie dochodziła odszkodowań finansowych dla pokrzywdzonych i pozostawionych bez środków do życia Pracowników i Przedsiębiorców Gastronomów – napisała w wydanym oświadczeniu Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej.

IGGP w swoim piśmie podkreśliła, że firmy, które uruchomiły swoją działalność gospodarczą lub uruchomiły nowe lokale gastronomiczne po 1 listopada 2019 r., do chwili obecnej nie otrzymały żadnego finansowego wsparcia ze strony rządu.

Izba poinformowała, że branża gastronomiczna złożyła pozew zbiorowy i będzie na drodze sądowej domagać się odszkodowań finansowych. IGGP zadeklarowała także, iż wesprze prawnie przedsiębiorców, którzy dochodzić będą swoich konstytucyjnych praw.

2021.01.18 - OŚWIADCZENIE w Sprawie Akcji OtwieraMY - IGGP

radiomaryja.pl

drukuj