Irak: seria zamachów – co najmniej 46 zabitych

Co najmniej 46 ludzi zginęło w czwartek w Iraku w serii zamachów samobójczych i eksplozji samochodów pułapek – informują władze. Zamachów dokonano w czasie, kiedy świat islamski obchodzi jedno ze swych najważniejszych świąt – id al-Adha, czyli Święto Ofiar.

W Bagdadzie i w mieście Tuz Chormato na północy Iraku zamachy dokonane po południu i wieczorem pochłonęły 31 ofiar śmiertelnych. Wcześniej w zamieszkanej głównie przez szyitów wiosce koło Mosulu na północy kraju zamachowiec samobójca zabił 15 osób. Informacje o zabitych potwierdziły źródła szpitalne.

W tym roku ponad 6 tysięcy ludzi zginęło w aktach przemocy w całym Iraku – wynika z danych Iraq Body Count, organizacji zajmującej się liczeniem ofiar i monitorowaniem przemocy w tym kraju.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl