fot. https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/kresy-polskie-ziemie-ws

IPN zachęca do udziału w projekcie „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do nadsyłania zgłoszeń do 6. edycji projektu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Akcja skierowana jest do uczniów i nauczycieli.

Projekt „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”, do udziału w którym zachęca IPN, to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna skierowana do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich II RP wśród młodzieży.

Uczestnicy projektu będą brać udział w sesjach naukowo-edukacyjnych i warsztatach. Najważniejsza część inicjatywy to konkurs, w ramach którego trzeba przygotować pracę pisemną lub multimedialną.

Szczegóły inicjatywy przedstawił Sergiusz Kaźmierczak z Biura Edukacji Narodowej IPN, koordynator szóstej edycji projektu.

– Przyjmujemy prace w dwóch kategoriach. Praca pisemna – można przygotować esej, biografię, opowiadanie lub wywiad ze świadkiem historii. Druga kategoria to praca multimedialna – można przygotować film dokumentalny, audycję radiową, reportaż. Zgłoszenie należy przesłać do koordynatorów wojewódzkich w oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej. Do 30 kwietnia trzeba przygotować i przesłać do koordynatora regionalnego pracę przygotowaną przy wsparciu opiekuna merytorycznego. W projekcie mogą wziąć udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Główną nagrodą w projekcie jest wyjazd na dawne Kresy Rzeczypospolitej Polskiej – wyjaśnił Sergiusz Kaźmierczak.

Zgłoszenia do projektu są przyjmowane do końca listopada, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu przyszłego roku.

Regulamin projektu i szczegółowe informacje na temat inicjatywy można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl