fot. youtube

Inwestycje w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo

Z infrastruktury Centralnego Ośrodka Sportu korzysta większość kadr narodowych polskiego sportu. W najbliższych miesiącach w obiekcie w Cetniewie rozpocznie się inwestycja pod nazwą: „Budowa nowych internatów sportowych”.

Centralny Ośrodek Sportu zarządza siedmioma obiektami. Każdy z nich ma swoją specyfikę. Do Spały najchętniej jeżdżą lekkoatleci i siatkarze, do Zakopanego przedstawiciele sportów zimowych, a do Wałcza kajakarze i wioślarze. Cetniewo zawsze było znane ze sportów walki. To się jednak zmienia – coraz chętniej trenują tam lekkoatleci.

W ostatnim czasie kierownictwo podjęło szereg inwestycji.

– Udało nam się bardzo dużo rzeczy poprawić, dużo rzeczy zmodernizować. Między innymi wyremontowaliśmy zachodnie skrzydło hotelu „Albatros”, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreśla Michał Kowalski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie.

Na tym jednak nie koniec. W planach są kolejne inwestycje.

– Jesteśmy już po podpisaniu umowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.  Będziemy budowali od podstaw nowe pawilony sportowe. Będą to internaty sportowe – wskazuje Michał Kowalski.

Wszystko, po to, by jak podkreśla dyrektor ośrodka sportu, poprawić nie tylko komfort trenowania, ale również samego pobytu w obiekcie  

 

TV Trwam News

drukuj