
By Agence de presse Meurisse - This image comes from Gallica Digital Library and is available under the digital ID btv1b9055554h/f1, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16065979
Instytut Myśli Schumana wyraził poparcie dla Andrzeja Dudy
Instytut Myśli Schumana wyraził poparcie dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent Polski promuje idee Roberta Schumana; wspólnota narodów Europy to jest myśl, na której zależało Schumanowi – powiedział prof. Zbigniew Krysiak.
Prezes Instytutu Schumana zaapelował w Warszawie do sympatyków o wsparcie Andrzeja Dudy w walce o fotel prezydenta.
– W tej chwili w Polsce już jest chyba kilkaset tysięcy sympatyków Roberta Schumana, sympatyków właśnie tej Wspólnoty Narodów Europy. Nie Europy zatomizowanej, nie Europy materii, ale Europy ducha, jak mówił Robert Schuman. Tutaj w tym kontekście wyrażamy też nasze poparcie, chcemy poprosić naszych rodaków o poparcie w głosowaniu na pana prezydenta Andrzeja Dudę – zaznaczył prof. Zbigniew Krysiak.
To niejedyny głos poparcia i wsparcia dla Andrzeja Dudy. Wcześniej pozytywnie działalność prezydenta Polski oceniła „Solidarność”.
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zabiegał od rana o głosy mieszkańców wielkopolski. Duda Bus dotarł do Koła, Wierzbinka, Konina i Mikstatu [więcej]
Obecnie Andrzej Duda przebywa w Krzepicach. Prezydent wsłuchuje się w głosy mieszkańców; mówił też o planach na przyszłość. Duda Bus dotrze dziś także do Małopolski.
RIRM


