fot. pixabay.com

Indonezja: po erupcji wulkanu Ruang setki osób ewakuowano

Po erupcji wulkanu na wyspie Ruang w indonezyjskiej prowincji Północne Sulawesi/Celebes ewakuowano ponad 800 mieszkańców – powiadomiły w środę krajowe służby wulkanologiczne. Władze zakazały zbliżania się do wulkanu na odległość mniejszą niż cztery kilometry.

Od wtorku doszło do przynajmniej trzech erupcji, zapoczątkowanych wstrząsami sejsmicznymi. Specjaliści spodziewają się kolejnych wyrzutów lawy.

Na pobliską wyspę Tagulandang ewakuowano większość z niespełna 900 mieszkańców – powiedziała agencji Reutera Heruningtyas Desi Purnamasari z Indonezyjskiego Centrum Zagrożeń Wulkanologicznych i Geologicznych.

Wyspa Ruang leży około 100 km od stolicy prowincji, Manado. Indonezja położona jest na tzw. pacyficznym pierścieniu ognia – w rejonie wysokiej aktywności sejsmicznej rozciągającym się wzdłuż krawędzi płyt tektonicznych po łuku o długości sięgającej ok. 40 tys. kilometrów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl