PAP/EPA

Indonezja: Do 32 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięć ziemi

Do 32 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięć ziemi, do których doszło w noc sylwestrową w zachodniej części wyspy Jawa w Indonezji – poinformowały w poniedziałek władze tego kraju, nie dając nadziei na znalezienie jeszcze kogoś żywego po tygodniu poszukiwań.

Jedna osoba jest zaginiona, kilkanaście innych jest rannych.

Poprzedni bilans mówił o co najmniej 15 zabitych i 20 zaginionych.

„Poszukiwania zostały zakończone (…) Brakuje tylko jednej osoby, która została uznana za zaginioną” – powiedział szef miejscowej policji Agung Budi Maryoto.

W noc sylwestrową w mieście Sukabumi w prowincji Jawa Zachodnia zwały błota wywołane obfitymi deszczami zalały ponad 30 domów.

Indonezja jest archipelagiem podatnym na katastrofy. Powodzie i osunięcia ziemi dotykają Indonezję co roku podczas pory deszczowej, która w tym kraju trwa od grudnia do lutego. Rok 2018 był najcięższym od ponad dekady – w serii trzęsień ziemi i uderzeń tsunami w różnych regionach kraju zginęło ponad 3200 osób. W wyniku tsunami, które 22 grudnia zostało wywołane przez erupcję wulkanu Krakatau, zginęło co najmniej 429 osób.

W powodziach i osunięciach ziemi w październiku ub.r. śmierć poniosło ponad 20 osób na wyspie Sumatra, a w czerwcu 2016 r. – prawie 50 osób w środkowej części Jawy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl