PAP/Darek Delmanowicz

IMGW: śnieg na Dolnym Śląsku i intensywny deszcz w trzech województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu na Dolnym Śląsku oraz intensywnym deszczem w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Śnieg w województwie dolnośląskim pojawi się w górach, na wysokościach powyżej 700 m n.p.m. Ich natężenie będzie okresowo umiarkowane i spowoduje przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm.

Deszcz w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim okresowo może być o silnym natężeniu. Wysokość opadów miejscowo wyniesie do 45 mm. Opady deszczu mogą przechodzić na opady deszczu ze śniegiem, zaś na wysokościach powyżej 700 m n.p.m. w śnieg.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Przy ostrzeżeniu tym należy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu drogowym, dlatego kierowcom zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl