fot. Tomasz Strąg

IMGW: rano pogodnie; front z opadami deszczu będzie postępował od północy w głąb kraju; do 26 st. C

W większości kraju będzie dziś piękny poranek. Lokalnie mogą wystąpić mgły – powiedziała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Dodała, że rano wystąpią przelotne opady deszczu na Wybrzeżu i Pomorzu, gdzie będzie przechodził front atmosferyczny, który będzie postępujący od północy w głąb kraju.

Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w rozmowie z PAP przekazała, że dziś w większości kraju będzie piękny słoneczny poranek.

„Mogą wystąpić lokalne zamglenia, które nie powinny się długo utrzymać” – podkreśliła Małgorzata Tomczuk.

„Rano wystąpią przelotne opady deszczu na Wybrzeżu i Pomorzu, gdzie będzie przechodził front atmosferyczny, który będzie postępujący od północy w głąb kraju” – tłumaczyła.

Wskazała, że do południa te opady się przemieszczą z Wybrzeża i Pomorza.

„Będą to słabe przelotne opady, podczas których przybędzie chmur. Do południa front powinien się rozciągnąć od Mazur, Suwalszczyznę przez Kujawy po Wielkopolskę i ziemię lubuską” – podała.

Poinformowała również, że dzisiaj po południu może wystąpić więcej przelotnych opadów deszczu.

„Mogą wystąpić również burze, które są najbardziej prawdopodobne na północnym-wschodzie, czyli Mazury, Podlasie, północne Mazowsze i Kujawy” – zaznaczyła.

Według prognoz podczas burz mogą wystąpić opady do 22 mm. deszczu, z porywami wiatru do 60-65 km/h. Burzom mogą towarzyszyć słabe opady gradu.

Najchłodniej będzie na Wybrzeżu 17-18 st. C., nad Zatoką Gdańską do 20 st. C., na Pomorzu 21-22 st. C., w centrum od 23-25 st. C., a najcieplej będzie na południu, gdzie na Dolnym Śląsku będzie do 26 st. Celsjusza.

PAP

drukuj