fot. PAP/Darek Delmanowicz

IMGW: przymrozki w dziewięciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy z poniedziałku na wtorek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla dziewięciu województw. Najzimniej będzie na południu Małopolski i Podkarpacia.

IMGW prognozuje nocne przymrozki w południowej i wschodniej części kraju. Alerty pierwszego stopnia wydano na terenie województwa: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, a także we wschodnich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Ponadto, ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą także pięciu powiatów woj. łódzkiego: pabianickiego, zgierskiego, brzezińskiego, łódzkiego wschodniego oraz Łodzi.

Na tych terenach temperatura powietrza będzie oscylowała między -1 st. a -5 st., zaś przy gruncie wyniesie od -2 st. C do -7 st. C. Najsilniejsze przymrozki będą na południu Małopolski i Podkarpacia: temperatura powietrza spadnie tam do -5 st. C, zaś przy gruncie do -7 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl