IMGW: Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla trzech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Oprócz tego dla siedmiu województw głównie na południu kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

W województwach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia przed upałem temperatury maksymalne w dzień mają wynieść od 29 do 32 stopni, a w nocy od 17 do 21 stopni. IMGW podkreśla, że ostrzeżenia mogą być przedłużone na kolejne dni.

Oprócz tego wydano też ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: łódzkiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i wschodniej części województwa dolnośląskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że aby bezpiecznie przetrwać upały, należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

RCB przypomina też, że nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu: przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl