fot. PAP/Jacek Bednarczyk

II Światowy Dzień Ubogich: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”

Pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszałobchodzimy dziś II Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji we wszystkich parafiach w Polsce odbędą się inicjatywy wspierające osoby potrzebujące. Pomoc ubogim przybierze różne formy. Od zbiórek żywności, po koncerty charytatywne.

W archidiecezji krakowskiej centralnym punktem będzie Msza święta. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Po niej wierni spotkają się na wspólnym posiłku.

Ks. Dariusz Raś, koordynator II Światowego Dnia Ubogich archidiecezji krakowskiej wskazał, że ubóstwo przybiera niepokojąca skalę.

Ubogich jest coraz więcej. Nie jest tak, że oni nie są wykształceni, wielu z nich to ludzie, którzy potknęli się w życiu, a kwalifikację mają wysokie, ale są niezaradni. Niektórzy z nich dopiero rozpoczynają przygodę z ubóstwem i wtedy można ich jeszcze próbować skutecznie z niego wyciągnąć. Mieliśmy tego piękne świadectwa rok temu – akcentował ks. Dariusz Raś

Światowy Dzień Ubogich ustanowił w listopadzie 2016 r. Ojciec Święty Franciszek na zakończenie Roku Miłosierdzia. Wydarzenie ma być obchodzone co roku w 33. niedzielę zwykłą, przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

RIRM

drukuj