fot. https://twitter.com/RaportCSR

I Kongres ESG w Warszawie

O przyszłości zrównoważonego rozwoju Polski rozmawiają uczestnicy I Kongresu ESG. Jednodniowe spotkanie, które rozpoczęło się dziś w Warszawie, będzie miało formę hybrydową.

W kongresie biorą udział przedstawiciele rządu, eksperci, naukowcy oraz liderzy różnych branż. ESG – którego nazwa to skrót słów środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny – dotyczy szerokiego obszaru działań. Są one związane m.in. ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, działalnością na rzecz ochrony klimatu i gospodarki niskoemisyjnej oraz dbaniem o poszanowanie różnorodności i praw mniejszości.

https://twitter.com/RaportCSR/status/1486267507577081863

Obok rządu, zadania te muszą realizować także firmy – zauważył Damian Kuraś, organizator kongresu i prezes Instytutu ESG. Jak dodał, stąd ważna inicjatywa wypracowania standardów wdrażania ESG w Polsce.

– Już od 2024 roku przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 250 osób będą musieli prezentować działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że podczas kongresu odpowiemy na pytanie, jakie warunki powinno spełnić państwo, żeby zrównoważony rozwój stał się szansą na rozwój gospodarczy; jak firmy powinny przygotować się do tej epokowej zmiany; jak inwestorzy będą wyceniać działania ESG i jak zmieni się życie społeczne. O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas kongresu – wskazał Damian Kuraś.

W trakcie kongresu planowane jest podpisanie listu intencyjnego na rzecz wdrażania ESG w Polsce.

I Kongres ESG odbywa się pod honorowym patronatem m.in. premiera Mateusza Morawiecki oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie esgkongres.pl.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl