I Bieg Niezłomnych-Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W Sobótce odbywa się dziś „I Bieg Niezłomnych-Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Rozpoczął się on o godz. 11.00  z miejscowego rynku i obejmuje trasę 10 km.Bieg zorganizowany jest w hołdzie pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje muzyczne, edukacyjne i sportowe. Będzie można również spotkać i porozmawiać z  przedstawicielami rodzin Żołnierzy Wyklętych. Swoją obecność zapowiedział także prof. Krzysztof Szwagrzyk,  szef zespołu prowadzącego badania w Kwaterze Ł na Warszawskich Powązkach.

– Będą imprezy sportowe towarzyszące temu biegowi, natomiast po biegu mamy przygotowane specjalne namioty dla naszych gości. Grupa historyczna przedstawi różne sceny związane z Żołnierzami Wyklętymi i działającymi żołnierzami w czasie i po wojnie. W ramach namiotu VIP-owskiego zorganizowane zostaną spotkania z wieloma wspaniałymi gośćmi. Będzie pani Lidia Lwow, żołnierz V Wileńskiej Brygady, wieloletnia partnerka Łupaszki. Będzie pani Marta Ziembikiewicz, córka kapitana Łukasiuka. Potwierdził swoją obecność prof. Szwagrzyk, który też nas odwiedzi. Obędą się bezpośrednie spotkania z tymi członkami, którzy są żywymi pomnikami historii – informuje Ilona Gosiewska, prezes zarządu stowarzyszenia Odra-Niemen.

Całość wydarzenia uwieńczy koncert muzyczny zespołu historyczno-patriotycznego „Forteca”.

 RIRM

drukuj