fot. pixabay.com

Holandia: Wykryto kolejny przypadek ptasiej grypy na fermie drobiu

Na fermie drobiu w Zeewolde w centralnej Holandii wykryto w piątek ptasią grypę. Wszystkie 21 tys. kaczek, które były tam hodowane, zostało wybitych. Dzień wcześniej ta sama choroba została zdiagnozowana w innej fermie w tym samym mieście.

O zdarzeniu poinformowała media minister rolnictwa, Carola Schouten. Media przypominają, że tydzień temu choroba została wykryta na fermie znajdującej się także w Zeewolde. Tam konieczne było wybicie 36 tys. kurcząt, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się epidemii.

To nie wszystkie przypadki. W ubiegłą sobotę wykryto epidemię ptasiej grypy na fermie drobiu w Grootschermer w północnej części Holandii. Zabito tam 107 tys. piskląt.

Ubój był konieczny jako środek zapobiegawczy, nie mogliśmy dopuścić do rozprzestrzenienia się epidemii –poinformował Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA).

Ptasia grypa to ostra choroba zakaźna występująca u ptaków. Szczególnie podatne na zakażenie są kury i indyki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl