fot. pixabay.com

Holandia: Liczba antysemickich incydentów w Niderlandach wzrosła w ciągu miesiąca o ponad 800 procent

Liczba antysemickich incydentów w Holandii wzrosła po ataku Hamasu na Izrael o 818 proc. – wynika z badania amsterdamskiej organizacji pozarządowej Centrum Informacji i Dokumentacji Izraela (CIDI). To „wstyd narodowy” – skomentowała burmistrz Amsterdamu, Femke Halsema.

Liczbę incydentów odnotowanych od 7 października odniesiono do średniej miesięcznej z ostatnich trzech lat. Organizacja zaznacza, że brano pod uwagę jedynie incydenty antysemickie, a nie krytyczne głosy pod adresem Izraela.

Szczególnie niepokojąca jest liczba antysemickich zdarzeń w szkołach.

„Żydowskiemu chłopcu w szkole grożono nożem i bito butelką w głowę” –  opisuje CIDI.

„Co za wstyd narodowy” – skomentowała wyniki badania Femke Halsema, która przebywa z wizytą w Polsce.

Burmistrz Amsterdamu odwiedziła były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

„Wzywam wszystkich mieszkańców Amsterdamu, aby stanęli w obronie swoich żydowskich sąsiadów, przyjaciół i współobywateli” – zaapelowała Femke Halesma na swoim koncie na Instagramie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl