Hiszpania: trwa doroczna kampania bożonarodzeniowa „Siewcy gwiazd”

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia słyszy dzisiaj wielu przechodniów w Hiszpanii. Na ulicach miast i w parafiach dzieci rozdają małe złote gwiazdki.

„Siewcy gwiazd” to doroczna kampania bożonarodzeniowa, którą organizują Papieskie Dzieła Misyjne. W tym roku przebiega pod hasłem „Jezus rodzi się dla wszystkich”.

Mali siewcy gwiazd pojawili się na ulicach już wczoraj. Z energią i radością podchodzą do przechodniów wykrzykując „Radosnych Świąt Bożego Narodzenia” i „Jezus rodzi się dla wszystkich”.

Trudno oprzeć się maluchom, które stają na palcach, aby przypiąć niewielką gwiazdkę. Ma ona przypominać nie tylko o chrześcijańskim charakterze nadchodzących świąt, ale także o hiszpańskich misjonarzach, którzy pracują na pięciu kontynentach. Wciąż jest ich ok. 14 tys. Dzieci składają życzenia właśnie w ich imieniu, same stając przez to misjonarzami miłości i radości, jakie przynosi na świat Dzieciątko Jezus. 6 stycznia w parafiach zostaną zebrane ofiary na pomoc misjonarzom.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl