fot. pixabay.com

Hiszpania: atak terrorystyczny na dwa kościoły

W czwartek rano w hiszpańskim Algeciras, które znajduje się na południu Hiszpanii, doszło do dwóch zamachów na kościoły. Zginęła w nich co najmniej jedna osoba. Terrorysta zabił zakrystianina.

Marsz.info podało, powołując się na Katolicką Agencję Informacyjną, że za atakami stoi mężczyzna określany jako YK. Miał on być ubrany w rodzaj tuniki noszonej przez mieszkańców północno-zachodniej Afryki.

„Pierwszy atak miał miejsce w kościele św. Izydora, gdzie ranny został ksiądz odprawiający Mszę świętą. Potem napastnik zaatakował osoby znajdujące się w parafii na Plaza de la Palma – jedna z nich zmarła. Policji ostatecznie udało się schwytać napastnika” – wskazało marsz.info.

Prokuratura poinformowała, że terrorysta prawdopodobnie jest pochodzenia marokańskiego.

Służby prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić, co było motywem ataku.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl