Fot. PAP/Andrzej Lange

Grupa Azoty wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie

Grupa Azoty wybuduje szpital tymczasowy przy ul. Focha w Krakowie. W placówce docelowo znajdzie się 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19 – poinformowała spółka. W poniedziałek ruszyły prace adaptacyjne.

Grupa Azoty poinformowała, że szpital tymczasowy zostanie wybudowany na mocy porozumienia między spółką a Ministerstwem Aktywów Państwowych. Ponadto podała, że w spółce został powołany zespół pod nadzorem jej wiceprezesa Grzegorza Kądzielawskiego, który – we współpracy z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą oraz „wybranym szpitalem patronackim” – ustala szczegóły dotyczące funkcjonowania szpitala.

„Epidemia, z którą nam wszystkim przyszło się mierzyć, wymaga od nas konkretnych i szybkich działań. Tak właśnie zareagowaliśmy w marcu i kwietniu br., gdy wszystkie nasze kluczowe spółki przekazały łącznie 3 mln 200 tys. zł na walkę z koronawirusem. Tak jest również dzisiaj, gdy rozpoczynamy działania związane z budową szpitala tymczasowego” – podkreślił p.o. prezesa Grupy Azoty, Mariusz Grab.

Z kolei wiceprezes Grzegorz Kądzielawski zaznaczył, że obecnie trwa ustalanie „dokładnego harmonogramu prac”.

„Na bieżąco będziemy informować o poszczególnych etapach powstawania szpitala, a przede wszystkim o planowanym terminie uruchomienia placówki” – wyjaśnił Kądzielawski.

Ponadto w przesłanej informacji zaznaczono, że niezależnie od budowy szpitala, w spółce „procedowane są obecnie kolejne darowizny, których celem będzie pomoc w walce z epidemią”.

„Warto przypomnieć, że oprócz przekazanych środków finansowych, spółki Grupy Azoty aktywnie wykorzystują również dostępne technologie, pozwalające produkować środki minimalizujące ryzyko infekcji” – podkreśliła spółka.

PAP

drukuj