Grecja: Dwaj rosyjscy dyplomaci mają opuścić kraj za krytykę umowy z Macedonią

Dwaj rosyjscy dyplomaci mają opuścić Grecję. W ten sposób władze w Atenach chcą ich ukarać za krytykę umowy Grecji z Macedonią.

Rosyjscy dyplomacji próbowali podważyć porozumienie Grecji z Macedonią w sprawie zmiany nazwy tego państwa. Władze w Skopje zgodziły się na zmianę nazwy państwa na Macedonia Północna, a w zamian rząd w Atenach zobowiązał się do rezygnacji z blokowania jej integracji z Unią Europejską i NATO.

Nieoficjalnie wiadomo, że zarzuty wobec dyplomatów dotyczyły ich zaangażowania w protesty przeciw porozumieniu Grecji z Macedonią w sprawie nazwy tego państwa oraz prób wręczenia łapówek urzędnikom państwowym.

Rzecznik rządu Grecji Dimitris Canakopulos oświadczył, że jego kraj nie będzie tolerował zachowań godzących w greckie prawo. Grecki dziennik „Kathimerini” podał również, że władze w Atenach zakażą wjazdu do kraju dwóm kolejnym rosyjskim dyplomatom, którym zarzuca się działania wbrew statusowi dyplomaty.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl