Gostyń: Trwają Dni Młodych Paradisio 2019

Do soboty w Gostyniu potrwają Dni Młodych Paradiso 2019. Ponad 500 młodych ludzi z całej Polski spotyka się na rekolekcjach. Paradiso to czas wypełniony koncertami, warsztatami, konferencjami i wspólną modlitwą.

Dni Młodych Paradiso 2019 to kilkudniowe spotkanie rekolekcyjne, w którym biorą udział osoby w wieku od 14 do 30 lat.

– Pomysł na organizację Paradiso pojawił się po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, kiedy mieliśmy możliwość jako chór i orkiestra Jordan uczestniczenia i prowadzenia katechez z biskupami. I po tych katechezach dostaliśmy taką odpowiedź od młodych ludzi, że oni chcą takich spotkań, chcą rozmów z biskupami, chcą im zadawać pytania i od tego wszystko się zaczęło – mówi Aleksandra Putowska, współorganizatorka spotkania.

Paradiso 2019 to nie tylko rozmowy z biskupami, ale i warsztaty rozwijające talenty – tańce integracyjne czy wieczorne koncerty.

– Wśród zespołów, które zaszczycą nas swoją obecnością, jest słynny raper Tau oraz zespół Soudarion. Będzie nasz również wspierał jak co roku chór i orkiestra Jordan – wyjaśnia Paula Rejkiewicz, rzecznik Paradiso 2019.

Dni Młodych już po raz trzeci odbywają się u księży Filipinów na Świętej Górze w Gostyniu.

– Jest to związane z charyzmatem św. Filipa Neri, charyzmatem naszego zgromadzenia, który spotykał się z młodymi i jak to często mawiał: „Bądźcie dobrze, jeśli potraficie”. Mówił – „Możecie robić wszystko, bylebyście nie grzeszyli”. I w takim duchu przeżywamy też te dni Paradiso – tłumaczy przełożony kongregacji ksiądz Marek Dudek.

Każdemu uczestnikowi wręczono tzw. pakiet pielgrzyma. W trakcie Paradiso młodzi ludzie mają okazję skorzystania ze spowiedzi św. Jest też okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

– Spotykamy się tutaj, rozmawiamy, modlimy się, bawimy się. A to wszystko po to, abyśmy zobaczyli, że są ludzie w naszym otoczeniu, którzy wierzą tak samo jak my, którzy mają pragnienie wiary takiej samej jak my.  A po prostu może nawet o sobie nie wiedzą i Paradiso to jest idealna okazja, aby się o sobie dowiedzieć, spotkać i przekonać się – mówi Mateusz Mucha, współorganizator Paradiso 2019.

Radio Maryja i Telewizja Trwam objęły patronatem tegoroczne spotkanie.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.paradiso2019.pl

TV Trwam News/RIRM

drukuj